4/99
Pożegnanie lata - II Sierpeckim Minimaratonem

W ostatnią sobotę lata 18.09.1999 r Ognisko TKKF "Kubuś" przy współdziale Rady Powiatowej LZS i Domu Kultury w Sierpcu, zorganizowało "II Sierpecki Minimaraton" - blisko 70 uczestników z Warszawy, Płocka, Płońska, Turka, Gostynina, Szczutowa, Skrwilna, Komorowa, Kusek, Sierpca w wieku od 15 do 71 lat pokonało dystanse 7,5 km - biegnąc najpierw po terenie malowniczego Skansenu, a potem ulicami Miasta. Na mecie przed Domem Kultury czekały na zwycięzców puchary i nagrody oraz owacyjne przyjęcie kibiców.

Pierwszy bieg ukończył Wojciech Więckowski z Legii Warszawa, który otrzymał puchar Burmistrza Miasta, a w nagrodę rower górski. Pierwszą kobietą, która przekroczyła metę była Ewa Kurowska z Mukli Płock w nagrodę otrzymała puchar Starosty Powiatu Sierpeckiego i także rower górski. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary i nagrody rzeczowe.

Organizatorzy wyróżnili także pucharami najstarszego biegacza 71-letniego Eugeniusza Malanowskiego z TKKP "Petrochemia" i najmłodszego 15-letniego Kamila Poczwardowskiego z LO Sierpc.

Specjalną nagrodę - okolicznościowy tort ufundowany przez Cukiernię P. Chyżyńskich - otrzymały Maria Malinowska i Krystyna Chojnacka z Sierpca

biegnące w najstarszej kategorii wiekowej. Zawody przebiegały w miłej atmosferze, a zadowoleni uczestnicy przyjęli zaproszenie organizatorów do kolejnego biegu za rok.

Impreza mogła się odbyć dzięki wielu sponsorom, którym organizatorzy serdecznie dziękują, licząc na wsparcie również za rok.

Jakub Grodzicki