4/99
MKS "Mazur" Sierpc w rozgrywkach II ligi piłki ręcznej - kobiet

Po raz pierwszy w historii Sierpca kobiety uczestniczą w rozgrywkach II ligi piłki ręcznej - są to reprezentantki MKS "Mazur".

Związek Piłki Ręcznej w Polsce zakwalifikował je do grupy A, w której grają: AZS AWF Poznań, "Progress) Łysogóry" Kielce, MOS Kwidzyn, "Ochota" Warszawa, MKS Zgierz, "Varsovia" Warszawa, "Press Hańcza" Suwałki, "Mazur"Sierpc, UKPR Giżycko, "Montex" II Lublin, "AZS" Politechnika Koszalin. Skład reprezentacji "Mazura" przedstawia się następująco: w bramce - Beata Piłatowska i Marta Cecelak, w polu: Julita Jakubowska, Marta Jezierska, Marzena Kowalska, Luiza Korzeniewska, Katarzyna Korzeb, Małgorzata Kruk, Joanna Morawska, Katarzyna Obrębska, Agata Sokołowska, Anna Szulc, Agnieszka Wiśniewska, Justyna Wiśniewska.

Normalnie w rozgrywkach II ligi grają na ogół seniorki. W zespole "Mazura" cały skład to młodsze juniorki.
zdj. W. Wiśniewski
Losowanie przed meczem MMTS Kwidzyn - MKS "Mazur". Nasze bardzo młode zawodniczki przegrały ten mecz (21-17) ale po bardzo wyrónanej walce.

Jak nam powiedział trener zespołu Jerzy Listkowski - "głównym naszym celem gry tylko młodszymi zawodniczkami w II lidze, jest ogranie się drużyny i zdobycie rutyny przed czekającą nas olimpiadą młodzieży w 2000 r. (nie ukrywam - chcielibyśmy zdobyć na niej złoty medal)".

Mecz inaugurujący sezon 1999/2000 odbył się na wyjeździe w dniu 11.09.1999r. Naszymi przeciwniczkami były reprezentantki AZS Politechnika Koszalin. Należy stwierdzić, że debiut wypadł nadzwyczaj udanie. Dziewczęta wygrały to spotkanie 24 : 18 (do przerwy 10 ; 6), dzięki bardzo dobrej grze całego zespołu, głównie w obronie. Gra była wyrównana, jednak już w I-szej połowie zarysowała się nasza przewaga, której nie oddaliśmy do końca spotkania, pomimo, że przeciwniczki były starsze wiekowo, a przede wszystkim mocniejsze fizycznie (są to studentki Politechniki).

J.G.