4/2001
KOMENDA POWIATOWA STRAŻY informuje...

Od 1lipca do 24 sierpnia powstało na terenie powiatu sierpeckiego 98 wydarzeń w których interweniowała Straż Pożarna, w tym 28 pożarów z czego połowa w rolnictwie. Oto niektóre:

- 7 lipca w Sierpcu na ulicy Rypinskiej Ford Sierra zderzył się z koparką Ostrówek.Skutkiem kolizji trzy osoby zostały ranne.

- 13 lipca samochód Iweco potrącił na ulicy Płockiej kobietę. W wyniku obrażeń kobieta zmarła.

- 16 lipca samochód Citroen Xara wjechał do rowu w Szczutowie. W Piaskach VW Polo uderzył w drzewo, kierowca i pasażerowie odnieśli obrażenia.

- 9 sierpnia we wsi Wilczogóra zapalił się kombajn zbożowy.

Interweniowano w 5 pożarach ściernisk, 6 zapaleniach się słomy po kombajnie i 6 pożarach budynków inwentarskich. Dwa pożary budynków wywołały wyładowania atmosferyczne.

W lipcu w czasie powodzi nasi strażacy udzielali pomocy powodzianom w Gdańsku i na lubelszczyźnie. Strażacy wypompowywli wodę, uszczelniali i patrolowali wały przeciwpowodziowe.

Straż kilkakrotnie był wzywana do usuwania gniazd szerszeni i os zarówno w budynkach prywatnych jak i publicznych. Usuwano powalone w czasie wichury drzewa (17 szt), a w jednym przypadku było to drzewo z gniazdem bocianów. Gniazdo wraz z młodymi przeniesiono na sąsiednie drzewo.